Légy szuperdiák!
A pozitív hozzáállás fél siker! Az új tanévben legyen ez a jelmondatod, és meglátod: nem ismersz majd lehetetlent!
>> Hámozd ki a lényeget!
Egy tanulótól általában azt várják el, hogy átfogó ismeretei legyenek az egész anyagról, mégis képes legyen tömören összefoglalni azokat. Az iskolai tankönyvek gyakran fájdalmasan részletesen tárják a diákok elé a mondandójukat, összekuszálva ezzel az ember gondolatait. Ha kell, keress rá az adott témára az interneten, esetleg jegyzeteket is letölthetsz, hogy ne neked kelljen kibogarászni a legfontosabb tudnivalókat!
>> Győzd meg a tanárokat!
Sajnos egyiküknél sem úszhatod meg a tanulást, ám próbálj az ő fejükkel gondolkodni: ha te lennél a helyükben, mit kérdeznél magadtól? Ha látják rajtad, hogy nagyjából képben vagy, és érted az anyagot, sőt még igyekszel is a maximumot kihozni magadból, általában jóindalatúak osztályzáskor.
Tipp: Egy adott kérdéskörben nézz utána olyan érdekességeknek is, amikről a tankönyvben nem olvashattál! Csak pár perc az egész, mégis azt a benyomást kelti, hogy tudásszomjad határtalan!

>> Lépj túl a korlátaidon!
Ne döntsd el, hogy te akkor most tök kuka vagy egyes tárgyakhoz - kitartó gyakorlással össze lehet kaparni viszonylag jó legyeket. Ha egy témához valóban semmi közöd, azt az életed során úgyis mellőzni fogod. Csak érettségiig kell valahogy kibírnod - utána te választos meg, mit tanulsz.
"Diszlexiás vagyok, és ez nagy hátrányt jelent a suliban, sokan gúnyolnak is miatta. Az orvosok azt javasolták: mindig, mindenhol olvassak, amit csak lehet - az étlapoktól kezdve az utcatáblákig. Ez sokat segített, már könnyebben boldogulok a betűkkel!"
Bella Thore

Fitten, frissen a padba!
Reméljük, nem hanyagoltad el nyáron a testedzsést, de ha mégis, akkor az alábbi gyakorlatok segítenek az újrakezdésben!
>>Alaptréning
Csináld, ahányszor jólesik, de az optimális eredményéhez legalább hetente egyszer!
>> Bemelegítés
10 perc aerob tevékenség, aminek a lényege, hogy a pulzusszámod nőjön, fokozd az oxigénfelvételt, kicsit leizzadj és bemelegedj. Például kocogj, táncolj, ugrókötelezz, vagy lépcsőzz!
Tipp: A bemelegítő mozgás előtt nyújts egy kicsit, mozgasd át magad, mint a tesióra elején! Fontos, hogy elég vizet igyál, és egyél is valamit, mielőtt edzseni kezdessz.
>> Erősítő gyakorlatok
Fenék: Állj négykézláb, fektesd az alkarjaidat a földre! Az egyik térdedet behajlítva, a sarkadat felfelé nyomva emelgesd a lábadat! Mindkét lábra legalább 3-3 percet szánj, kis pihenőkkel!

Has: Felüléssel kombinált légbringával is izmosíthatod a hasadat. Feküdj a hátadra, a térdeidet hajlítsd be, majd ahogy az egyik térdedet a fejed felé húzod, érintsd hozzá az ellenkező oldali könyöködet, aztán tedd ugyanezt a másik oldallal. 3 percig végezd!
Karok: A jól bevált fekvőtámaszt végezheted nőies stílusban is. Karhajlítás közben a térdeidet a földre támasztva, ereszd le a felsőtested! Ismételdannyiszor, ahányszor bírod, de legalább 5-öt illik megcsinálni egyszerre, 3 sorozatban.
Combok: Állj kis terpeszbe, a karjaidat helyezd mellső középtartásba, picit dőlj előre a felsőtesteddel, majd a fenekedet kitolva guggolj derékszognél kicsit magasabbra! A farizmaidat megfeszítve állj fel. Ismételd 8-10-szer, végezz el ebből 3 kört! Nehezítésül foghatsz a kezeidben súlyzókat is.
>> Levezetés
Az erősítő gyakorlatokat követően újabb 5-10 perc levezető aerob munka következik, majd nyújtás.
" A teniszezésen kívül a görkorizásra esküszöm: remek kardiotevékenység, és a popsit is formálja"
Victoria Justice
|